REKONŠTRUKCIE VÍL
Bratislava, Kuzmányho ulica a Hlboká cesta

Rekonštrukcie víl na Kuzmányho ulici a Hlbokej ceste v Bratislave boli pre ateliér príbuzné svojim zadaním. Nový užívateľ požadoval úpravu dispozície pre veľkorysejšie, súčasné bývanie aj s využitím podkrovia. Celkove bolo potrebné povýšiť objekty na mestské vily vo svojom pôvodnom spoločenskom význame. Nové zhodnotenie architektúry si vyžiadalo aj riešenie prístavieb. Práve tu prichádzalo ku konfrontácii pôvodného, historického objektu s novostavbou.

<> >>

Obidve vily pochádzajú zo začiatku storočia. Boli stavané v eklektickom štýle. Naša nová prístavba tam prináša ďalšiu kultúrnu vrstvu. Práve v konfrontácii histórie a súčasnosti vznikajú originálne diela.
Vila na Kuzmányho ulici - autori J. Bahna, I. Palčo - bola rekonštruovaná v exteriéri s prístavbou celopresklenej zimnej záhrady a garáže pre 6 áut. Na garáži je vytvorená záhrada so vstupom do otvoreného prízemia. Do záhrady je orientované aj segmentové krídlo prístavby. Obytné priestory sú situované na južnej záhradnej strane. Zadný trakt je servisný a kuchynský. Podkrovie je dvojpodlažné so svetlíkom v hrebeni strechy a terasou. Vilu je možné využívať pre rezidenčné i firemné účely.

<> << >>

Vila na Hlbokej ceste - autori J. Bahna, M. Tomík - bola rekonštruovaná pre reprezentačné bývanie. Jednotlivé podlažia prepáje vertikálne kruhové schodisko. Prvé poschodie bolo uvolnené do jedného reprezentačného priestoru. Tento priestor je prepojený na novú prístavbu bazénu a fitnes centra, ktoré sa súčasne otvárajú do malej záhrady. Eklektickú arkierovú prístavbu sme skultivovali do zimnej záhrady ako plnohodnotný fasádny prvok.

Bratislava, Kuzmányho ulica a Hlboká cesta
REKONŠTRUKCIE VÍL
<> <<
Nahrávam obrázky... 0%
Nahrávam obrázky... 17%
Nahrávam obrázky... 34%
Nahrávam obrázky... 50%
Nahrávam obrázky... 67%
Nahrávam obrázky... 84%