RECONSTRUCTIONS OF VILLAS
Bratislava, Kuzmányho ulica a Hlboká cesta

Reconstructions of various villas from the beginning of the 20th century. A mélange of new and old.

<>

Obidve vily pochádzajú zo začiatku storočia. Boli stavané v eklektickom štýle. Naša nová prístavba tam prináša ďalšiu kultúrnu vrstvu. Práve v konfrontácii histórie a súčasnosti vznikajú originálne diela.
Vila na Kuzmányho ulici - autori J. Bahna, I. Palčo - bola rekonštruovaná v exteriéri s prístavbou celopresklenej zimnej záhrady a garáže pre 6 áut. Na garáži je vytvorená záhrada so vstupom do otvoreného prízemia. Do záhrady je orientované aj segmentové krídlo prístavby. Obytné priestory sú situované na južnej záhradnej strane. Zadný trakt je servisný a kuchynský. Podkrovie je dvojpodlažné so svetlíkom v hrebeni strechy a terasou. Vilu je možné využívať pre rezidenčné i firemné účely.

<> << >>

Vila na Hlbokej ceste - autori J. Bahna, M. Tomík - bola rekonštruovaná pre reprezentačné bývanie. Jednotlivé podlažia prepáje vertikálne kruhové schodisko. Prvé poschodie bolo uvolnené do jedného reprezentačného priestoru. Tento priestor je prepojený na novú prístavbu bazénu a fitnes centra, ktoré sa súčasne otvárajú do malej záhrady. Eklektickú arkierovú prístavbu sme skultivovali do zimnej záhrady ako plnohodnotný fasádny prvok.

Bratislava, Kuzmányho ulica a Hlboká cesta
REKONŠTRUKCIE VÍL
<> <<
Nahrávam obrázky... 0%
Nahrávam obrázky... 17%
Nahrávam obrázky... 34%
Nahrávam obrázky... 50%
Nahrávam obrázky... 67%
Nahrávam obrázky... 84%